Tkanina a dzianina – poznaj różnice

person Napisano przez: Dziane list Kategoria: Ciekawostki Napisano: comment Komentarz: 0 favorite Kliknięć: 5810

Tkanina a dzianina – poznaj różnice

Tkanina a dzianina – poznaj różnice

Materiały możemy podzielić na tkaniny i dzianiny. W naszym sklepie znajdziesz zatem dwie główne kategorie, które dzielą się na poszczególne podkategorie.

Aby uporządkować Twoją wiedzę na temat popularnych tekstyliów, powtórzmy, że dzielą się one na dwie grupy:
- tkaniny,
- dzianiny.

Najprościej można powiedzieć, że tkaniny są tkane, natomiast dzianiny – dziane. Te dwie kategorie różnią się metodą splatania nitek. Tkaninę tworzą dwie nitki: osnowa oraz wątek. Z kolei dzianinę produkuje się z przędzy tworzącej oczka. Wyróżniamy tkaniny lniane, jedwabne, bawełniane, wełniane i wełnopodobne, a także jutowe. Tak więc koszulki, które nosimy na co dzień, są uszyte z dzianiny, z kolei koszule zakładane na ważne okazje zrobione są z tkaniny.

Możemy wywnioskować, że wybór materiału zależy od przeznaczenia, dla którego go kupujemy. Bez względu na to czy zdecydujemy się na uniwersalną tkaninę czy wygodną w noszeniu, dopasowującą się do ciała dzianinę, to najlepszym wyborem będzie bawełna. Dodatek elastanu w składzie sprawi, że materiał będzie się dobrze ciągnął, a strój nie straci fasonu. Dzianiny poliestrowe, czyli chociażby polar czy minky, również mają wiele zalet i doskonale sprawdzą się, jeśli zamierzamy uszyć kocyk czy szal.

Poniżej kilka sugestii, które ułatwią Wam jedne z pierwszych zakupów w sklepie dziane.pl. Wypisaliśmy popularne części garderoby i przypisaliśmy im dzianiny, z których najczęściej są wykonane:
- koszulka, piżama: dzianina bawełniana interlock albo jersey,
- spodnie dresowe: dresówka pętelka,
- bluza: dresówka drapana,
- sukienka: tkanina bawełniana albo dresówka pętelka.

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Wasze wątpliwości. Pamiętajcie, że w razie jakichkolwiek pytań, możecie się z nami skontaktować.

Życzymy udanych zakupów!

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpeiń Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta