5 sprawdzonych porad dla każdej krawcowej

person Napisano przez: Anna Grochowina list Kategoria: Ciekawostki Napisano: comment Komentarz: 0 favorite Kliknięć: 1338

Dzięki tym genialnym sztuczkom, w mgnieniu oka będziesz szyła jak profesjonalistka. Czas wejść do pracowni i wypróbować wszystkie „dziane” wskazówki.

Co zrobić, aby ułatwić sobie szycie? Poznaj sprawdzone, szyciowe lifehacki, aby Twoje hobby stało się o wiele łatwiejsze i jeszcze przyjemniejsze niż do tej pory! Dzięki tym genialnym sztuczkom, w mgnieniu oka będziesz szyła jak profesjonalistka. Czas wejść do pracowni i wypróbować wszystkie „dziane” wskazówki.

     1. Jak naostrzyć nożyce krawieckie?

Zadbaj o to, aby Twoje nożyce zawsze były ostre - przeznacz parę wyłącznie do cięcia materiału w swojej pracowni krawieckiej. Kiedy używasz nożyczek krawieckich do przecinania papieru lub innego materiału, ich ostrza najzwyczajniej w świecie tępią się. Nie chcesz, żeby tak się stało! Jeśli jednak ostrza nie będą już ostre jak kiedyś, przetnij nimi kilka razy folię aluminiową złożoną z kilku warstw. W ten sposób naostrzysz je w zaledwie kilka chwil.

2.    Jaką nicią przyszyć guziki?

Wciąż przyszywasz guziki, najczęściej w ubrankach dziecięcych? Ach, te nasze pociechy! Przyszywając guziki następnym razem, użyj do tego niezawodnej nici dentystycznej. Nić dentystyczna jest grubsza niż zwykła nitka, dzięki czemu zapobiegniesz odpadaniu guzików.

3.    Jak przedziać nitkę przez oczko igły?

Przewlekanie nici przez oczko w igle bywa takie frustrujące… Często irytuje Cię, że nić nie chce przejść przez otwór? Mamy dla Ciebie kolejny prosty trik. Użyj lakieru do włosów! Spryskaj końcówkę nitki, aby pozostała idealnie prosta. Dzięki temu będzie o wiele łatwiej przedziać ją przez otwór.

4.    Jak przeciągnąć sznurek przez tunel?

Chcesz przeciągnąć cały sznurek lub gumkę przez tunel w spodniach, tunice lub spódnicy? Przypnij do jego końca agrafkę i przeciągnij ją. Niech utoruje drogę sznurkowi lub gumie. Prawda, że łatwe?

             5. Jak utrzymać porządek w przyborniku na szpilki?

Wciąż gubisz szpilki? Włóż magnesy do podstawka, aby utrzymać szpilki na miejscu. Ten prosty trik pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu, jaki tracisz na szukanie szpilek.

 

Mamy nadzieję, że choćby jedna z powyższych „dzianych” wskazówek okazała się dla Ciebie pomocna. Czekasz na więcej podobnych wpisów? Daj nam o tym znać w sekcji komentarzy.

Pozdrawiamy!

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpeiń Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta