Jak zostać krawcową zero waste?

person Napisano przez: Przemysław Matłoka list Kategoria: Ciekawostki Napisano: comment Komentarz: 0 favorite Kliknięć: 439

Trend zero waste jest widoczny w kręgach high fashion, ale już teraz może zagościć w Twojej pracowni krawieckiej. Dziś podpowiadamy, co zrobić, aby nie marnować tego, co zostaje nam po produkcji ubrań czy nadruków na materiałach.

Misją hurtowni dzianin i tkanin dziane.pl jest wykorzystywanie tego, co jest dostępne na rynku. Nie jesteśmy zwolennikami nadprodukcji, również jeśli chodzi o materiały, które mamy w swojej ofercie. W naszym sklepie z tkaninami i dzianinami dostępne są zatem outletowe propozycje pochodzące m.in. ze szwalni, które zostały zlikwidowane.

Jaką ozdobę do włosów uszyć ze skrawków materiałów?

Nie zmarnuj ani centymetra tkaniny czy dzianiny, którą kupiłaś w hurtowni dzianin i tkanin dziane.pl! Jak to zrobić? Podejdź do tego tematu w kreatywny sposób. Spraw sobie lub dzieciom ogrom radości, szyjąc ozdobę do włosów. Może to być kokardka, opaska albo… modna ostatnio gumka scrunchie. Taka gumka rewelacyjnie trzyma kucyk lub kok i, co istotne, nie zsuwa się. Kolejna zaleta: nie wyrywa ani nie łamie włosów. Sprawdzi się również na mokrych włosach, zaraz po wyjściu spod prysznica!

Jakie gadżety można uszyć z resztek materiałów?

Resztki tkanin i dzianin upiększą wnętrze Twojego domu. W jaki sposób? Odzyskany materiał może nam posłużyć Ci m.in. do:

  • wykonania kolorowych podkładek na stół,

  • zrobienie stoppera hamującego drzwi,

  • uszycia poszewki na poduszkę,

  • odszycia kreatywnej zabawki dla dziecka,

  • ozdobienia ramek na zdjęcia.

Każdy z powyższych gadżetów poprawi Ci humor i urozmaici pomieszczenia, w których każdego dnia spędzasz czas. To również idealna opcja na upominek dla bliskiej Ci osoby.

W co zapakować uszyte ubrania i gadżety?

Chcesz pakować ubrania i gadżety, które uszyłaś, w wyjątkowo kreatywny sposób utrzymany w duchu zero waste? Zapytaj nas o papier bibułkowy - 160cm, gramatura: 30g/m2 - w różnych pięknych wzorach - kwiatowych, etnicznych, geometrycznych, modowych itp… Taka bibułka zostaje nam po wykonywaniu nadruków metodą sublimacji, więc kupując go, wcale nie przyczyniasz się do inicjowania kolejnego procesu produkcyjnego – wręcz przeciwnie, wykorzystujesz to, co już jest.

Papier po sublimacji idealnie nada się do pakowania, florystyki, decoupage oraz innych projektów z serii DIY. Chętnie korzystają z niego miłośniczki rękodzieła, które w kilka chwil potrafią ślicznie zapakować upominek. Oryginalne opakowanie robi naprawdę dobre wrażenie na klientach i bliskich Ci osobach!

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do podjęcia się kolejnych projektów, do realizacji których wykorzystacie wyłącznie materiały, które macie. Pamiętajcie, że trend zero waste wspiera bezpośrednio Matkę Naturę, bez której nie moglibyśmy cieszyć się bawełną, konopią czy lnem.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpeiń Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta