Dlaczego warto kupować materiały w outlecie dziane.pl?

person Napisano przez: Przemysław Matłoka list Kategoria: Ciekawostki Napisano: comment Komentarz: 0 favorite Kliknięć: 2469

Wprowadziłaś do swojego życia szereg zasad w duchu zero waste? To świetnie się składa, bo koncepcja naszej hurtowni dzianin i tkanin idealnie wpisuje się w ten trend! Dowiedz się, na czym dokładnie polega filozofia hurtowni dziane.pl.

Wprowadziłaś do swojego życia szereg zasad w duchu zero waste? To świetnie się składa, bo koncepcja naszej hurtowni dzianin i tkanin idealnie wpisuje się w ten trend! Dowiedz się, na czym dokładnie polega filozofia hurtowni dziane.pl.

Jesteśmy outletem – to powód do dumy, ponieważ oznacza to, że nie zlecamy produkcji nowych dzianin i tkanin, a korzystamy z tego, co jest dostępne na rynku. Skupujemy materiały od firm, które kończą swoją działalność albo pozbywają się tego, co zostało po zakończonej produkcji. Oznacza to, że w naszym sklepie od czasu do czasu znajdziesz takie perełki jak materiały pochodzące ze szwalni szyjących dla marki Tommy Hilfiger czy innych, znanych brandów.

Dlaczego warto kupować materiały z drugiej ręki?

Nie jesteśmy zwykłą hurtownią dzianin i tkanin. Jak widzisz, dobro naszej planety nie jest nam obojętne, dlatego w naszej ofercie znajdziesz unikatowe materiały, których ilość jest ograniczona, ponieważ nie zostały wyprodukowane na potrzeby sklepu dziane.pl. Dajemy im drugie życie, wyjątkową szansę na zaistnienie w Twojej pracowni krawieckiej. Jesteśmy odpowiedzialni za materiały, które sprzedajemy, dlatego tak chętnie wybieramy dzianiny i tkaniny z drugiej ręki. Mamy na uwadze kilka kwestii, którymi chcemy się z Wami dzisiaj podzielić:

1.     Moda to drugi co do wielkości sektor przemysłu, który przyczynia się do zanieczyszczenia naszej planety. Wyprzedza ją tylko przemysł paliwowy.

2.     Każdy mieszkaniec Europy Zachodniej zużywa 22 kg nowych tekstyliów.

3.     Kilogram odzieży w całym cyklu życia wytwarza aż 11 kilogramów gazów cieplarnianych.

4.     Aby wyhodować kilogram bawełny, potrzeba około 170 000 litrów wody.

5.     Każdego roku do samego farbowania tkanin zużywa się 1,3 biliona galonów wody.

6.     Do wyprodukowania bawełny wystarczającej na parę dżinsów, potrzeba około 10 000 litrów wody.

7.     Do wyprodukowania jednej bawełnianej koszuli potrzeba około 2720 litrów wody – tyle, ile przeciętny człowiek pije w ciągu trzech lat.

8.     Produkcja tekstyliów odpowiada za 20% światowego przemysłowego zanieczyszczenia wody.

9.     63% włókien tekstylnych pochodzi z produktów petrochemicznych.

10.  Mniej niż 1% materiału użytego do produkcji odzieży jest poddawanych recyklingowi na nowe tekstylia i włókna.

Mniej niż 1%... Chcemy dołożyć swoją cegiełkę do tego, aby poprawić statystyki. Mamy nadzieję, że rozumiecie naszą postawę i wspólnie stworzymy „dzianą” społeczność, która przyczyni się do zmian na lepsze. Razem możemy przeciwstawić się nadprodukcji, sięgając po dzianiny i tkaniny będące w obiegu.

Podsumowując wpis, chcemy zostawić Wam kilka prostych wskazówek, jak być naprawdę eko:

  • ·        Używaj tego, co już masz, najdłużej jak możesz.

  • ·        Zwracaj uwagę na pochodzenie materiałów, z których szyjesz.

  • ·        Stawiaj na jakość, nie na ilość.

  • ·        Inspiruj się ludźmi, którzy robią coś dobrego dla środowiska.

Serdecznie pozdrawiamy!

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpeiń Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta