Co warto wiedzieć na temat lnu?

person Napisano przez: Przemysław Matłoka list Kategoria: Ciekawostki Napisano: comment Komentarz: 0 favorite Kliknięć: 84

Powrót do natury jest zauważalny również w sferze mody. A skoro moda i nadchodzące lato, warto poruszyć temat wyjątkowości tkaniny dostępnej w hurtowni materiałów dziane.pl, czyli lnu.

Jaka jest historia lnu?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że len był używany jako forma waluty w starożytnym Egipcie, co więcej wykorzystywano go również w procesie mumifikacji faraonów. Oznaczał bowiem czystość, światło oraz dobrobyt.

Z biegiem czasu ludzie odkryli i docenili zalety lnu, takie jak trwałość i higroskopijność, czyli wysoka chłonność. Tym samym zaczęli go coraz częściej używać do wyrobu popularnych artykułów gospodarstwa domowego (tj. pościel, bielizna, ręczniki). W ciągu ostatnich lat tkanina lniana stała się jeszcze bardziej powszechna jako niezastąpiony materiał wykorzystywany w szwalniach i pracowniach krawieckich.

Jak powstaje len?

Len to tkanina wykonywana specjalną metodą zwaną splotem lnianym. Trzeba przyznać, że len to ekskluzywna tkanina we współczesnym świecie, której wyprodukowanie wymaga sporo czasu. Kiedyś produkowano go ręcznie – dzisiaj proces ten jest o wiele bardziej zautomatyzowany.


Co sprawia, że ​​len jest modny?

Zwróćmy uwagę na jego naturalne bogactwo. Warto podkreślić, że można go poddać recyklingowi i co bardzo istotne, jest biodegradowalny. Jest idealny dla alergików. Koszula czy spodnie uszyte dzisiaj z lnu dzisiaj posłużą nam przez długie lata. Jego wytrzymałość i trwałość to także powody, dla których wiele osób zamawia w naszej hurtowni tkanin kilka lub nawet kilkadziesiąt metrów lnu. Wciąż brakuje argumentów dla podkreślenia przewagi lnu nad innymi materiałami? Musisz wiedzieć, że jest on nawet do 2 razy mocniejszy od bawełny i do 3 razy mocniejszy od wełny! Robi wrażenie, prawda?

Len w hurtowni tkanin

Bohater tego materiału cieszy się dużym zainteresowaniem w gronie klientek naszej hurtowni tkanin i dzianin. Jeśli chodzi o jego zastosowanie, to krawcowe chętnie szyją lniane komplety (spodnie + żakiet), spodnie, sukienki, żakiety, marynarki itp. Główne zalety materiału dostępnego w hurtowni tkanin i dzianin dziane.pl, to fakt, że wyjątkowo dobrze się układa, pod żadnym pozorem nie rozciąga się, nie gniecie się i jest odporny na tarcie. Co istotne, len prany posiada certyfikat OEKO-TEX. W naszej hurtowni tkanin dostępny jest len prany w różnych kolorach, m.in. niebieskim, zielonym i różowym. Na przełomie wiosny i lata dużą popularnością cieszy się len w paski, który jest dostępny w ofercie hurtowni tkanin dziane.pl. Len we wzory, tj. kwiaty czy panterka? Taki również jest dostępny w naszej hurtowni tkanin.

Ciekawostki na temat lnu

A teraz czas na garść faktów, o których do tej pory nie mieliście pojęcia:

  •        Len jest jedną z najstarszych, jeśli nie najstarszą tkaniną.
  •        Niespełna 90% globalnego lnu pochodzi z Europy, gdzie optymalny klimat i żyzna gleba pozwalają na uzyskanie mocnego lnu.
  •        Len jest najbezpieczniejszym dla człowieka, a zarazem najbardziej ekologicznym materiałem.
  •        Tkanina może wchłonąć nawet do 20% swojej wagi.
  •        Z biegiem czasu staje się coraz bardziej miękki, co odczuwalne jest po każdym praniu.
  •        Do produkcji lnu nie są potrzebne są żadne środki chemiczne.
  •        Do produkcji lnu zużywa się mniej wody niż do wyrobu bawełny.
  •        Noszenie ubrań z lnu to sygnał, że ​​jesteś świadomym konsumentem.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpeiń Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta