Certyfikat OEKOTEX

person Napisano przez: Przemysław Matłoka list Kategoria: Ciekawostki Napisano: comment Komentarz: 0 favorite Kliknięć: 1445

Czym jest certyfikat OEKO-TEX? Jak go zdobyć? Więcej w naszym artykule!

Co oznacza Certyfikat OEKO-TEX®?
Eksperci sklepu dziane.pl wyjaśniają, co kryje się pod oznaczeniem OEKO-TEX®.
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się tkaniny i dzianiny klasy premium. Jeśli Ty też masz zamiar sięgnąć po materiały, które w 100% spełnią Twoje oczekiwania, szukaj w opisie produktów dostępnych w sklepie dziane.pl informacji o certyfikacie OEKO-TEX® Standard 100. Ten znak to gwarancja wysokiej jakości materiału i komfortu użytkowania uszytej z niego odzieży. Skład materiału, który ma bezpośredni kontakt ze skórą, ma niemały wpływ na jakość naszego życia.

OEKO-TEX®, czyli…
Bohater dzisiejszego wpisu -  certyfikat OEKO-TEX® Standard 100,to jeden z najbardziej powszechnych dokumentów potwierdzających bezpieczeństwo wyrobów tekstylnych. Jego obecność gwarantuje, że materiał jest wolny od toksycznych składników, m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych czy metali ciężkich.
Niniejszy dokument jest wystawiany w momencie, gdy próbki tkanin lub dzianin pomyślnie przeszły testy laboratorium, które jest do tego uprawnione. Najczęściej przyznawany jest gotowym i barwionymprzędzom, tkaninom, dzianinom oraz odzieży, przede wszystkim bieliźnie, pościeli, zabawkom wykonanym z materiału itp.

Certyfikat OEKO-TEX® oznacza jakość
Jeśli szyjesz odzież dziecięcą, zadbaj o to, żeby materiał, z którego powstaje, był opatrzony certyfikatem OEKO-TEX®. Wysokiej jakości tkaniny czy dzianiny spełnią również oczekiwania osób, które mają wrażliwą lub alergiczną skórę.
Obecnie coraz częściej spotykamy się z informacją, że dany materiał jest certyfikowany. Zanim jednak zaufamy temu, co mówi producent, zorientujmy się, czy za ładnym znakiem idzie jakakolwiek wartość. A może to kolejny chwyt marketingowy? Z czystym sumieniem zalecamy korzystanie z materiałów opatrzonych rzetelnym certyfikatem OEKO-TEX® Standard 100.Znajdziesz je w asortymencie sklepu dziane.pl.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpeiń Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta