Certyfikat GOTS

person Napisano przez: Przemysław Matłoka list Kategoria: Ciekawostki Napisano: comment Komentarz: 0 favorite Kliknięć: 4264

Czym jest ten certyfikat? Co on oznacza? Sprawdź w naszym artykule!

Certyfikat GOTS – ekologia na pierwszym miejscu
Global OrganicTextile Standard to w skrócie GOTS. Co się pod nim kryje?
Jesteś pasjonatką szycia, dla której losy planety nie są obojętne? Mamy dla Ciebie praktyczną poradę: dokładnie czytaj opisy tkanin i dzianin, które zamawiasz przez internet, np. w sklepie dziane.pl. Czasami mniej znaczy więcej, również jeśli chodzi o skład materiału, jego pochodzenie i warunki, w których został wyprodukowany. Coraz bardziej popularnym trendem w krawiectwie jest minimalizm. Oznacza to, że stawiamy na wysokiej jakości materiały. Z nich szyjemy ubrania, które posłużą nam przez długie lata.

Oh my GOTS!
Zmieniają się standardy produkcji tekstyliów, a ich nadrzędnym celem jest o mniejsze zużycie energii i wody. Niezwykle istotne jest również pochodzenie materiałów z upraw ekologicznych, które nie stosują niebezpiecznych pestycydów. Pożądana jest również swoboda decyzji rolników, którzy samodzielnie mogą wybrać materiał siewnyi uprawny, aby przedłużyć żyzność gleby.
Tkaniny i dzianiny, których produkcji przyświecały wspomniane wymagania, sygnowane są oznaczeniem GOTS. Warto wiedzieć, że taki materiał podlegać będzie procesowi naturalnej biodegradacji, co ma niemałe znaczenie dlaśrodowiska. Znak gwarantuje także, że zakład produkujący materiał działa z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Ekologia jest najważniejsza
Certyfikat GOTS dotyczy dwóch kategorii wyrobów: ekologicznych i wyprodukowanych z procentowym użyciem surowców ekologicznych. Pochodzenie włókien produkowanych zgodnie z wymogami GOTS, musi być naturalne. Ponadto producenci wysokiej jakości materiałów korzystają z oczyszczalni i zamkniętego obiegu wody, co również sprzyja Matce Ziemi.

Dziane.pl stawiają na GOTS

Na naszą skrzynkę mailową coraz częściej spływają zapytania o dostępność tkanin i dzianin z certyfikatem GOTS. Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie produkcji dzianiny organicznej z certyfikatem GOTS.W ten sposób otwieramy nowy, ekologiczny rozdział naszego sklepu, który wprowadza do oferty produkty klasy premium.

Pokaż, że troszczysz się o losy planety, szyjąc ubrania z wysokiej jakości materiałów!

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpeiń Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta