Dzianiny żakardowe

Żakard to rodzaj dzianiny o misternie tkanym wzorze. Wzór nie jest haftowany, ale wpleciony bezpośrednio w materiał. Dostępny w wielu rodzajach i kolorach ma różną finezję, w zależności od gatunku. Żakard jest produkowany na specjalnym krośnie, które wytwarza również inne tkaniny, takie jak adamaszek. Dzianiny żakardowe mają wyjątkowo wyszukane wzory, np. florystyczne, pasiaste, kubistyczne lub zwierzęce. Dzianiny żakardowe różnią się w zależności od grubości i zawartości włókien użytych w splocie.

Charakter żakardu sprawia, że idealnie nadaje się do dekoracji wnętrz, np. odszycia zasłon, choć nie tylko. Żakard jest elegancko wykonany, z w pełni wykończonym tyłem, który nie rozplata się. Materiał ten można bez obaw prać w pralce. Żakard dostępny w sklepie dziane.pl jest polecany jako materiał obiciowy na sofy, zasłony, dekoracje ścienne, narzuty na stół i inne dekoracje. Może być również stosowany do odszycia odzieży: sukienek, płaszczy, spodni czy kamizelek.

Dlaczego żakard?

Jeśli szukasz bogatego wzornictwa i kolorów, oraz czegoś nowego to z pewnością materiał dla Ciebie. Materiał jest lekki, przyjemny w noszeniu, można stworzyć z nich bluzy, kardigany, sprawdzi się również w marynarkach jeśli chcesz trochę ekstrawagancji, spodniach dzięki różnym splotom, nadającym im niepowtarzalności i unikalności. 

rozwiń/zwiń opis

Rejestracja nowego konta