Jakie tkaniny wybrać dla alergika?

person Posted By: Dziane list In: Ciekawostki On: comment Comment: 0 favorite Hit: 44

W tym wpisie radzimy, na co zwrócić uwagę, wybierając materiał na odzież przeznaczoną dla osób borykających się z problemem alergii skórnej oraz dzieci, których skóra jest pozbawiona barier chroniących przed działaniem alergenów. Przeczytajcie praktyczne porady od „dziennych”!

Osoby z problemami skórnymi są narażone na wystąpienie uciążliwych reakcji alergicznych na każdym kroku: w kontakcie z bielizną, odzieżą, pościelą… Aby temu zapobiec, radzimy, jakie tekstylia wybierać. Nie zdziwi Was fakt, że najbardziej polecane są naturalne materiały, czyli jedwab, bawełna czy len. Przyjacielem każdego alergika jest popularny w ostatnim czasie bambus, w którym nie rozwijają się żadne drobnoustroje, a ponadto posiada właściwości termoregulacyjne i higroskopijne.

Pochodzenie, splot i kolor

Oprócz informacji na temat rodzaju tkaniny, przed zakupem dobrze dowiedzieć się, skąd pochodzi. Równie istotną informacją są splot i grubość tkaniny. Warto sięgnąć po materiały, które można prać w wysokich temperaturach, aby skutecznie pozbyć się roztoczy. Kolejna sprawa to zwrócenie uwagi na kolor tekstyliów. Specjalistyczne badania wskazują na to, że wiele barwników dodawanych do z założenia bezpiecznej bawełny, to szkodliwe alergeny. Dobrze, aby tekstylia dla alergików oraz dzieci posiadały certyfikaty potwierdzające, że są pozbawione metali ciężkich i barwników.

Podsumowując, w miarę możliwości sięgajmy po naturalne materiały, ze sprawdzonego źródła i dbajmy o ich czystość.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta