Tkanina a dzianina – poznaj różnice

person Posted By: Dziane list In: Ciekawostki On: comment Comment: 0

Tkanina a dzianina – poznaj różnice

Tkanina a dzianina – poznaj różnice

Materiały możemy podzielić na tkaniny i dzianiny. W naszym sklepie znajdziesz zatem dwie główne kategorie, które dzielą się na poszczególne podkategorie.

Aby uporządkować Twoją wiedzę na temat popularnych tekstyliów, powtórzmy, że dzielą się one na dwie grupy:
- tkaniny,
- dzianiny.

Najprościej można powiedzieć, że tkaniny są tkane, natomiast dzianiny – dziane. Te dwie kategorie różnią się metodą splatania nitek. Tkaninę tworzą dwie nitki: osnowa oraz wątek. Z kolei dzianinę produkuje się z przędzy tworzącej oczka. Wyróżniamy tkaniny lniane, jedwabne, bawełniane, wełniane i wełnopodobne, a także jutowe. Tak więc koszulki, które nosimy na co dzień, są uszyte z dzianiny, z kolei koszule zakładane na ważne okazje zrobione są z tkaniny.

Możemy wywnioskować, że wybór materiału zależy od przeznaczenia, dla którego go kupujemy. Bez względu na to czy zdecydujemy się na uniwersalną tkaninę czy wygodną w noszeniu, dopasowującą się do ciała dzianinę, to najlepszym wyborem będzie bawełna. Dodatek elastanu w składzie sprawi, że materiał będzie się dobrze ciągnął, a strój nie straci fasonu. Dzianiny poliestrowe, czyli chociażby polar czy minky, również mają wiele zalet i doskonale sprawdzą się, jeśli zamierzamy uszyć kocyk czy szal.

Poniżej kilka sugestii, które ułatwią Wam jedne z pierwszych zakupów w sklepie dziane.pl. Wypisaliśmy popularne części garderoby i przypisaliśmy im dzianiny, z których najczęściej są wykonane:
- koszulka, piżama: dzianina bawełniana interlock albo jersey,
- spodnie dresowe: dresówka pętelka,
- bluza: dresówka drapana,
- sukienka: tkanina bawełniana albo dresówka pętelka.

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Wasze wątpliwości. Pamiętajcie, że w razie jakichkolwiek pytań, możecie się z nami skontaktować.

Życzymy udanych zakupów!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta